Природні умови

Поліський заповідник розташований в північній частині Житомирської області в зоні мішаних лісів. Майже всю його територію займають соснові ліси (лишайникові, чорничні та сфагнові), інколи зустрічаються березові та вільхові.

Рельєф заповідника в основному рівнинний, але зустрічаються піщані горби та гриви, гранітні виходи, а також заболочені впадини. Гранітні відслонення мають різноманітний вигляд – це широкі велетенські брили та групи каменів, вкриті лишайниками, або навіть вологі пещероподібні розщілини.

В заповіднику переважають піщані та торфові грунти. Піщані зустрічаються на рівнинних ділянках та на горбах, де зростають соснові та березові ліси. Торфовища утворюються з залишків сфагнових мохів на болотах, в понижених ділянках рельєфу. Інколи шар торфу досягає 5 метрів товщини.

Зеленомошник, фото Палова С. О. Діфазіаструм сплющений, фото Кузьменка Ю. В. Сосняки чорничні, фото Жили С. М. Лісова дорога, фото Кузьменка Ю. В. Березові ліси, фото Кузьменка Ю. В. акинутий кар'єр червоного кварциту на Кряжi. Раніше тут виколювали пам'ятники на кладовища. Фото Жили С. М. Гранітні виходи, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В.

На початок