Еколого-освітня діяльність
Однин з важливих напрямків діяльності Поліського природного заповідника – проведення просвітницької роботи, яка сприяє розвитку екологічної культури. Казкові і дикі поліські ліси потребують нашої допомоги. Для багатьох людей найкращий спосіб зрозуміти ідеї заповідної справи - просто побачити ліс.
У Поліському заповіднику на відвідувачів чекають візит-центр та невеличкий музей природи. Також можна подивитись фотографії краєвидів заповідника, рослин та тварин, переглянути відеофільми, познайомитись з минулим і сучасним поліського краю, його звичаями та традиціями. Більш детальні відомості про вражаючий світ поліської природи можна знайти у буклетах та науково-популярних книгах, підготовлених співробітниками заповідника. Але найцікавіше - це сам ліс з його болотами, квітами, ягідниками та численними мешканцями. Щоб побачити це диво на власні очі треба прогулятися еколого-пізнавальною стежкою, загальна протяжність якої становить 3 км.
Добре, коли людина змалку навчається любові до природи. Тому співробітники заповідника приділяють велику увагу роботі з дітьми. Учні середніх шкіл Овруцького та Олевського районів приїзжають до заповідника кожного року. Для них проводяться ексурсії по музею природи та еколого-пізнавальній стежці. На базі заповідника діє шкільне лісництво. Наукові співробітники організовують і проводять у найближчих школах природоохоронні акції («Марш парків», «День зустрічі птахів», «Майбутнє лісу в твоїх руках»). Акції включають різноманітні конкурси, природознавчі вікторини, бесіди зі школярами, показ відеофільмів та фотографій тощо. Силами учнів Селезівської школи проводиться прибирання сміття в долині р. Болотниці, висаджування дерев та черенків верби по берегах водойм.
Науковці Поліського заповідника готують природоохоронні статті, науково-популярні книги та буклети, які поступають у школи, бібліотеки, поширюються серед відвідувачів заповідника. В них висвітлюються проблеми збереження рідкісних видів тварин та рослин, описуються цікаві особливості іх біології та способу життя, пропагуються ідеї бережливого ставлення до природи. Ці видання допомагають краще зрозуміти поліську природу та полюбити її.