Музей "Древлянське село"

Велика Богиня Древа в стилізованому вигляді збереглась на старих вишивках. Фото Жили С. М.

Музей під відкритим небом «Древлянське село» задумувався не як проста будівля, наповнена експонатами, а найперше, як інформаційний банк даних про давноминулі часи, про стару господарську діяльність, промисли, релігійні вірування, практики медитацій, про Святі Місця Предків. Але передусім це Пам'ять про Землю Дерев. Музей не підпорядкований офіційним державним структурам чи заповіднику. Цей проект є авторською та громадською ініціативою (громадська організація екоклуб «Рись»). Музей не має певних територіальних рубежів і стосується всієї території Древляні Святої. Ми маємо надію, що до нього в подальшому приєднаються і інші древляни. Мета створення музею – відродження древлянського духу, накопичення різносторонньої інформації про Древлянь, її епоху, звичаї, вірування, Святі Місця.

Архітектурні об'єкти музею розміщені в с. Селезівка. В Селезівці знаходиться центральна садиба заповідника, фото і відеотека, візит-центр, музей каменів (Камінь-Престол, Скриня, Камінь-Любові, камені-слідовики з відбитком жіночої «тухольки» (черевика) та чоловічої руки, Камінь сльози Богородиці, жертовний камінь), водяний млин, відновлене язичницьке Святилище города Нор з 12 Каменів, землянка, зимовий курінь, музей «Сільська садиба». Тут ви зможете пожити у відновленій зрубній хаті з піччю-камінкою та посвітом (архаїчний прилад для освітлення кімнати), познайомитись з виплавкою заліза з болотної руди.

Копищанська Лиса гора. Фото Жили С. М. Свята Мельниця Карта-схема еколого-краєзнавчого маршруту «Слідами княгині Ольги» Курган, фото Жили С. М. Традиційний лов риби на річці Уборть, фото Жили С. М. Великий Курган поблизу с. Шоломки, фото Жили С. М. Свята Криниця поблизу города Нора, фото Жили С. М. Традиційні санки-летючки, фото Жили С. М. Язичницьке святилище відкритого типу на краєзнавчій стежці, фото Жили С. М. Закинутий кар’єр червоного кварциту на Кряжі. Фото Жили С. М. Копія партизанської землянки, фото Говоруна А. Млин, фото Кузьменка Ю. В.

В околицях Поліського заповідника створено ряд туристичних водних, піших і автомобільних маршрутів. Вздовж маршрутів облаштовані древні святі криниці-джерела, взяті на облік столітні дуби, святилище старовірів "Камінь Любові" та древні захоронення (камінні хрести-крижі). В нас діють маршрути до Камінного Села та Чортової Мельниці (12 км від с. Перга), до Каменя-Човна (10 км). Діє також стежка в околицях села Рудня Перганська: Свята Криниця, Панське Поле, Святилища Лиса, Ведмежа Гора, пляж-камінь на р. Перга, урочище Язвін.

В нас ви зможете отримати цікаву інформацію про цілительську практику місцевих знахарок, про звичаї, побут, бортництво древлянського села… Записана також значна кількість легенд-переказів про природні та культурні урочища. Деякі з таких сказань містять історичні свідчення про похід і палення древлянської землі київською княгинею Ольгою (перекази про Йовжині криниці, про ур. "Золотава" та "Золотавий Дуб", легенда про прихід княгині в Копище, затонулий корабель, про "Вольжин Брід", про "Одрубну Дорогу").

Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. Кам'яне село, фото Кузьменка Ю. В. У заповіднику гостює Ліна Костенко. Фото Жили С. М.

На початок