Події 2021 року

Науково-технічна рада

10 грудня відбулося засідання науково-технічної ради (НТР) Поліського природного заповідника у змішаному форматі. На засіданні в приміщенні центральної садиби заповідника були присутні 15 членів НТР, ще двоє онлайн в режимі скайп-наради. На порядку денному нагальні питання, які маємо вирішити в найближчий час:

1. Розгляд та затвердження Плану управління Поліського природного заповідника для подальшої реалізації в межах законодавчого поля. Доповідач: заступник директора з наукової роботи – завідувач науково-дослідного відділу Бумар Г.Й., надала характеристику Плану управління Поліським природним заповідником, підготовленого в рамках міжнародного проекту «Полісся – дика природа без кордонів». Були озвучені довгострокові цілі та природоохоронні заходи, які потрібно реалізувати в заповіднику аби вирішити всі існуючі проблеми. Для Плану управління за основу взяті заходи, які прописані в Проекті організації території Поліського природного заповідника та охорони його природних комплексів, а тому вони є обов’язковими для виконання.

2. Погодження Плану заходів з наукової, науково-технічної та еколого-просвітницької діяльності Поліського природного заповідника на 2022 рік. Доповідачі: заступник директора з наукової роботи – завідувач науково-дослідного відділу Бумар Г.Й., завідувач сектору еколого-освітньої роботи Андросович Н.В.

На 2022 рік плануються наступні наукові та науково-технічні заходи: створення наукового полігону на згарищі в Перганському природоохоронному науково-дослідному відділенні для вивчення особливостей постпірогенного відновлення рослинності; вивчення абіотичного середовища, зокрема кліматичних показників та проведення гідрологічних спостережень; продовження спостережень за відомими та виявлення нових оселищ рідкісних видів рослин, їх картування, моніторинг за осередками розмноження шкідників, вивчення процесів заліснення болотних екосистем, дослідження тваринного світу тощо.

План заходів з еколого-просвітницької діяльності Поліського природного заповідника містить ряд акцій та лекцій для школярів та інших верств населення в рамках екологічного календаря та відповідно до рекомендацій міжнародного проекту «Полісся – дика природа без кордонів», проведення інформування громадськості з питань діяльності заповідника через веб-сайт заповідника, сторінки в соцмережах та засоби ЗМІ, проведення екскурсій музейними кімнатами та екологічною стежкою заповідника, інші заходи.

3. Погодження протипожежних заходів на 2022 рік. В.о. директора заповідника Бруцький Ю.В. повідомив про необхідність затвердження протипожежних заходів на 2022 рік згідно п’ятирічного плану заходів щодо розвитку Поліського природного заповідника (Проект організації території Поліського природного заповідника та охорони його природних комплексів, захід 33) задля запобігання розповсюдження пожежі по території в разі її виникнення. Зокрема, згідно Проекту організації та матеріалів лісовпорядкування зазначено створення нових та догляд за існуючими протипожежними розривами. Ці заходи в умовах змін клімату, що ми спостерігаємо останні десятиліття, покликані вберегти територію заповідника від неконтрольованих масштабних пожеж, які ми спостерігали у 2017 та 2020 рр.

4. Розгляд питання щодо проведення заходів з ліквідації наслідків пожежі 2020 року в Перганському природоохоронному науково-дослідному відділенні заповідника. Провідний інженер з охорони тваринного світу Авраменко С.М. повідомив про необхідність проведення заходів з ліквідації наслідків пожежі 2020 року в Перганському природоохоронному науково-дослідному відділенні заповідника. У квітні 2020 р. пожежа охопила площу 550 га, що призвело до накопичення на даній території надмірної кількості горючих матеріалів. Задля запобігання подальшого розповсюдження вогню в разі виникненні пожежі запропоновано створення протипожежного розриву по периметру згарища на площі 117,24 га.

5. Секретар НТР Бєльська О.В. доповіла щодо необхідності затвердження складу бюро НТР з числа співробітників заповідника, які є членами НТР заповідника. Запропонувала до складу Бюро НТР включити 10 чоловік: Голова Бюро НТР – в.о.директора заповідника Бруцький Ю.В., секретар Бюро НТР – с.н.с. Бєльська О.В., члени бюро НТР – співробітники заповідника, члени НТР: Бумар Г.Й. Андросович Н.В., Германчук В.В., Кузьменко Ю.В., Лінкевич Л.І., Молотовський А.П., Мороз І.І., Оксьоненко С.В.

В ході засідання було проведено обговорення зазначених питань і прийнято рішення щодо проведення необхідних природоохоронних та протипожежних заходів.

 

- Інформація підготовлена старшим науковим співробітником Поліського природного заповідника Ольгою Бєльською.

грудень 2021 р.

На початок

 

 

 

 

Скорбота

Колектив Поліського природного заповідника з глибоким сумом сповіщає про те, що в ніч з 8 на 9 травня 2021 року на 51 році від серцевої недостатності пішов з життя т.в.о.директора заповідника, головний лісничий Лінкевич Павло Павлович.

Лінкевич Павло Павлович з династії лісівників, народився 04.12.1969 р. в с. Сирниця Овруцького району Житомирської області.

В Поліському заповіднику Павло Павлович працював з 1991 року начальником ПХС, інженером лісового господарства, а з 2015 р. головним лісничим. В 2019 році був призначений т.в.о. директора Поліського природного заповідника.

Довгий час очолював профспілковий комітет заповідника.

Ми знали його як енергійну, розумну, творчу, добру людину з відкритою душею. Людину, яка мала велику кількість справжніх щирих друзів, любила життя, свою сім’ю.

Висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Павла Павловича назавжди збережеться в наших серцях.

На початок

 

 

 

 

Міжнародний день ВБУ

До дня Всесвітнього дня водно-болотних угідь 2021 р.

Щорічно 2 лютого світ відзначає День водно-болотних угідь. Щороку заповідник долучається до відзначення цієї дати, готуємо презентації, інформацію для ЗМІ, наукові статті. Цього року відбувся круглий стіл в Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації. Тут зібралися представники наукових та навчальних закладів Житомирщини, фахівці з київських науково-дослідних установ для обміну досвідом та обговорення сучасного стану водно-болотних угідь, а також лісових господарств Житомирщини. Від нас з доповіддю про сучасний стан водно-болотних угідь заповідника «Поліські болота», що мають міжнародний статус, доповідала н.с. Бєльська Ольга. Пропонуємо ознайомитися з ІНФОРМАЦІЄЮ та ПРЕЗЕНТАЦІЄЮ

 

Засідання круглого столу, фото організаторів Доповідає к.б.н., снс ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України» О.О.Орлов, фото організаторів заходу Доповідає к.б.н., доцен Житомирського державного університету ім.. І.Франка І.В.Хом’як, фото організаторів заходу Доповідає н.с. Поліського заповідника О.В.Бєльська, фото організаторів заходу

На початок