Події 2016 року
Екоакції 2016
У квітні 2016 р. у рамках акцій «День птахів» та «Майбутнє лісу у твоїх руках» проводився благоустрій території (зокрема прибирання сміття в околицях с. Селезівка, дооблаштування екологічно-пізнавальної стежки «Поліським краєм»). У акціях брали участь школярі з Селезівської ЗОШ І-ІІ ст., наукові працівники заповідника та лісова охорона. Була оновлена фотовиставка, яка діє в адміністративній будівлі заповідника. Зокрема виготовлено стенди «Різноманіття барв флори Поліського заповідника», «Рідкісні природні середовища», «Рослини у народній медицині», «Гриби», «Риби», «Амфібії та рептилії». Плакати для стендів виготовлені шляхом фотодруку на вінілі, використана 131 фотографія з фототеки заповідника.
Свято «День рушника 2016»
У червні 2016 р. відкрито музей старовинних поліських рушників, який знаходиться на другому поверсі адміністративної будівлі заповідника. Свято відвідали більше 60 чоловік (представники районної адміністрації, депутати, працівники районної бібліотеки). Організатор свята та відкриття музею – директор заповідника Жила С. М.
Літні табори 2016
У червні 2016 р. заповідник відвідали учні Київської гімназії. Науковим співробітником Бумар Г. Й. проведено з ними 4 семінари на тему «Вивчення видового складу мохів та лишайників Поліського заповідника» та екскурсію «Ознайомлення з болотами заповідника». Директором заповідника Жилою С. М. проведено пізнавальні екскурсії на екологічній стежці та в музеї заповідника, екскурсії «Ознайомлення зі слідами тварин в природі».
Візити науковців 2016
Гонтаренко А. В. відвідав заповідник у квітні (14.04-18.04 2016 р.) для продовження досліджень фауни та біотопічного розподілу жуків - стафілінід, розпочатих ним у 2013 р. Матеріал збирався в околицях с. Селезівка, зокрема на території заповідника. Для відлову жуків використовувалося просіювання різноманітних субстратів (дернини, мох, лісова підстилка, трухлява деревина, наноси, сіно) за допомогою ґрунтового сита. Виявлено 45 видів жуків - стафілінід, які належали до 6 підродин, серед них 4 нових для фауни заповідника.
Кузьменко Ю.В. (Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України) відвідав заповідник у квітні (17.04-21.04 2016) та травні (21.05-25.05 2016) щоб продовжити власні моніторингові дослідження фауни совоподібних, які тривають з 2006 р. Матеріал збирався переважно на території Селезівського лісництва заповідника та на прилеглих територіях. Проводилися обліки сов, вивчення їхнього гніздування, зокрема обстеження бортей, штучних гніздових платформ та гнізд великих птахів. Також проводилося фотографування сов та інших птахів професійним фотографом Канциренком Сергієм, який постійно співпрацює з Кузьменком Ю. В.
Куцоконь Ю.К. (Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України) та Щербатюк М. М. (Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України) відвідали заповідник у вересні (6.09-11.09 2016 р.) задля дослідження рибного населення водойм заповідника та його охоронної зони і прилеглих територій. Ці роботи тривають з 2011 р. Дослідження проводились на р. Уборть в межах с. Майдан Копищанський, р. Перга в межах с. Перга і Рудня Перганська тощо. Виявлено 15 видів риб та міног у р. Уборть та 16 видів у р. Перга, серед них занесені до ЧКУ (2009) мінога українська, ялець звичайний, бистрянка російська, минь річковий. Виявлено плоскирку, щипавку північну, краснопірку звичайну у р. Перга (раніше ці види там не реєструвалися). На відміну від попередніх років спостерігалися не тільки піскорийки, а й дорослі особини міног.